Köynnös - tuubikauluri ja -huivi, neuleohje pdf
Sekä Köynnös-tuubikauluri että tuubihuivi neulotaan ylhäältä alas fingering-vahvuisesta langasta. Ohjeessa on neljä kokoa: kaksi tuubikaulurille ja kaksi tuubihuiville. Tuubin korkeuden voit päättää itse.
Ohjeen tuubit on neulottu Flikkaasesta tai Vuonue Wilhelmi kampalangasta, jolloin neulos on tukevampi, kuin jos neulot merinovillasta. Ohjeessa neuvotaan, miten tuubin ympärysmittaa voi lisätä tai vähentää.
Hyviä lankavaihtoehtoja kaupassani on myös
Lumoavan BFL, jakki ja sukkalanka
Pörröisen version voit neuloa
Adele’s Mohairin Linen mix langasta
Tilattuasi pdf ohjeen, sinulle lähetetään erikseen sähköposti, jossa ohje on liitteenä. Latauslinkki on voimassa 30 päivää tilauksesta. Muista tallentaa tai tulostaa ohje linkin voimassaolon aikana.
Muista tarkistaa aina roskapostikansio, jos ohje ei ole ilmestynyt saapuneisiin muutaman tunnin kuluessa.